Typ skóry, a olejek do masażu twarzy

Masaż twarzy to jedna z najprzyjemniejszych form relaksacji i upiększania skóry. Czując ciepło i zapach rozprzestrzeniający się podczas touch- terapii, przenosimy się jakby w inny wymiar, doznając spokoju i harmonii. Masaż twarzy jest doskonałą formą liftingu, odżywiania i stymulacji  struktur skóry właściwej. Należy pamiętać jednak, że każdy typ skóry wymaga zastosowania odmiennych olejków, dopasowanych do potrzeb cery.

Wymieńmy sobie różne rodzaje tych płynnych dobrodziejstw:
Skóra sucha lub podstarzała – preferuje ona olejek z moreli, który zmiękcza ją i działa uspokajająco; olejek z avocado- jest bogaty w składniki odżywcze, zawierają witaminę D, E i B5, pomagające zregenerować uszkodzoną skórę; olejek macadamia (z orzechów)- w 40% składa się z nasyconych kwasów, które są całkowicie łatwo wchłanialne przez skórę, zatrzymuje wilgoć, dając uczucie miękkości i jedwabistości; olejek z kiełków pszenicznych-bogaty w minerały i witaminę E, polecany jest szczególnie dla skóry podstarzałej.
Skóra normalna – doskonale przyjmuje olejek z oliwek; olejek migdałowy; olejek słonecznikowy- zrobiony z nasion kwiatu, zawiera dużo kwasu linolowego, który pomaga utrzymać skórze elastyczność
Skóra tłusta – toleruje olejek z orzecha laskowego o właściwościach nieznacznie ściągających, regulującego produkcję sebum- normalizuje tłustą skórę; olejek z ziaren owoców brzoskwini jest podobny do morelowego, ale ma mniej kleista konsystencję. Zawiera witaminy A i E, bardzo dobrze się wchłania; olejek ostowy nie blokuje porów, jest łatwo wchłanialny, zawiera ponad 80% kwasu linolowego, utrzymujący odpowiednie nawilżenie skóry;
Olejek z dziurawca pospolitego charakteryzuje się dobrymi właściwościami ściągającymi i wymaga zmieszania z innymi olejkami.

Na specjalną wzmiankę zasługują dwa olejki. To borage (z ogórecznika) i olejek z pierwiosnka. Oba są bogate w kwasy gamma- linolenowe (GLA) wzmacniające komórki skóry, obniżające utratę wilgoci, pomagające w zwalczaniu wolnych rodników i utleniaczy, które postarzają skórę.