RF- Technologia młodości i modellingu ciała

Najskuteczniejsze urządzenie typu RF to takie, w którym częstotliwość i moc fali radiowej zapewniają podgrzanie tkanek skóry właściwej do temperatury 45-60o C. W takich warunkach możliwe jest skuteczne wywołanie efektu kurczenia się włókien kolagenowych oraz odnowy kolagenu. Ważny jest również rodzaj głowic. Najlepiej, gdy aparat RF zawiera głowice: mono- i bipolarną, wykonanych z nierdzewnej stali chirurgicznej-co zapewnia znacznie wyższą efektywność zabiegów bez ryzyka uszkodzenia skóry.

Aparat RF przeznaczony jest do wykonywania zabiegów na ciało i twarz: redukcji głębokich bruzd, zmarszczek, blizn, rozstępów, tkanki tłuszczowej, cellulitu, wysmuklenia talii, rekonstrukcji kolagenu i ujędrnienia. Zabiegi te są bezbolesne, nieinwazyjne, nie wymagają miejscowego znieczulenia czy chłodzenia, nie powodują uszkodzeń skóry. Dają wysoką skuteczność i błyskawiczne rezultaty (max efektywność zabiegu, czyli pełna odnowa struktury kolagenu widoczna jest już w okresie 2-6 miesięcy od pierwszego zabiegu).

Urządzenie emituje fale radiowe, które wykorzystuje się do radioforezy, czyli transportu aktywnych substancji zawartych w specjalnych preparatach kosmetycznych. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiając ich ukrwienie, odżywienie, dotlenienie i mikrocyrkulację. Zwiększa się gęstość i elastyczność, napięcie skóry, co poprawia kontury twarzy i kolor cery.

Jeżeli chodzi o zabiegi na ciało, to RF dociera do głębszych warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów), w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem fal radiowych dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia tzw.lipolizy. Czas trwania zabiegu na twarz wynosi ok. 30- 45 minut; na ciało to 30-120 minut. Częstotliwość zabiegów to od 6 do 8 zabiegów, co 7-10 dni na twarz i od 8 do 12 zabiegów, co 3-6 dni na ciało.