Regeneris – opowieść o komórkach macierzystych

Regeneris, to zabieg odmładzający, który wkroczył już na polski rynek. Jest to zabieg na bazie preparatu bogatopłytkowego osocza uzyskiwanego z krwi pacjenta.  Osocze to uzyskuje się poprzez odwirowanie krwi, i wcześniejsze odseparowanie płytek krwi, przy użyciu specjalnego żelu.

Regeneris ( PRP) można aplikować w trzech różnych formach, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Eliksir podaje się pod postacią maski komórkowej, bądź jako mezoterapię albo jako  wypełniacz ( zmarszczek wzdłuż fałdu skornego).

Jakie właściwości ma to cudotwórcze osocze bogatopłytkowe? Otóż zawiera ono czynniki wzrostu tj. m. in. EGF, PDGF, VEGF, które pobudzają komórki do odnowy i przyspieszają syntezę włókien kolagenowych, bezpośrednio przez stymulasję fibroblastów.

Bardzo istotną sprawą jest fakt, iż zabieg ten jest wysoce bezpieczny i naturalny. Jego duża biokompatybilność z tkanakami ludzkiego ciała, wyklucza jakąkolwiek mutagenność, czy też ryzyko nietolerancji ( agresji autoimmunologicznej) i alergii.