Paznokciowe impresje

Nowe kształty, zdobienia paznokci od zawsze wzbudzały ciekawość u stylistów, jak i u samych klientek, gotowych poeksperymentować z całkowicie zaskakującymi trendami w stylizacji. U jednych szalone pomysły zdobień od razu znajdują przychylność, inni stanowczo negują nowy nurt. Dla mnie taką zadziwiającą propozycją są ostatnio paznokcie EDGE (w kształcie stalówki XIX-wiecznego pióra;)), które powoli kształtują sobie drogę w świecie stylizacji i zaczynają być coraz powszechniejsze. Kształt ten pozwala na osiągnięcie niepowtarzalnego, zwracającego uwagę efektu końcowego.

Za równie ciekawy pomysł, bardzo misterny i szlachetny w wykonaniu uważam barokowe koronki akrylowe, których prostota wykonania nie ujmuje im nic z efektownego szyku. Koronki akrylowe tworzy się poprzez nakładanie na akrylowe podłoże tipsa kulek akrylowych, które są następnie lekko rozklepywane pędzlem. Później przy użyciu dłutka rzeźbi się w nich tuneliki, przeciągając w dowolnym kierunku narzędziem. Takie dziurki wgniata się według własnego pomysłu. Tak powstaje przepiękna matowa koronka, kontrastująca z błyszczącym akrylowym podłożem paznokcia.

Trendem są także inspiracje kwiatowe, które cieszą się wśród klientek dużym zainteresowaniem- układa się na powierzchni paznokcia kompozycje z pojedynczych płatków z akrylu, jak i całe motywy kwiatowe z tego surowca, zdobione dodatkowo mieniącymi się cyrkoniami lub wykańczane tzw. bulionem. Piękne są także malarskie cieniowania wykonane flexblushem. Oto niektóre z efektownych artystycznych zdobień, dzięki którym wpadam w zachwyt nad kunsztem artysty- stylisty.

Jeśli nie potrafimy same zrobić podobnych cudeniek, małych dzieł sztuki, to z pomocą przychodzą nam producenci, oferując szeroką gamę gotowych ozdób do wtapiania w żel i akryl. Ozdoby te łatwo się aplikuje- im są one drobniejsze, tym jest łatwiej zatopić je w masie budującej tips. Można je łączyć ze sobą, by uzyskać efekt cieniowania, tworząc ciekawą fakturę.

Ciekawą propozycją są także gumowe ozdoby osiągalne w różnych kształtach i kolorach, które mogą być wtapiane lub nakładane na zbudowany paznokieć.
Niezbyt często wykorzystywanym elementem zdobień są koronki i siateczki ozdobne, szczególnie problematyczne dodatki, gdyż ich wtapianie przysparza wiele problemów i zwykle ich aplikacja wymaga użycia odrobiny kleju do tipsów. Ponadto praca z nimi jest mocno absorbująca.

Bardzo duży wybór ozdób pozwala na wykonanie nietuzinkowych stylizacji, nie wymagających talentu ocierającego się o wirtuozerię, a jedynie odrobiny naszej fantazji.