Moc leczniczych kąpieli

Są znane i cenione na całym świecie, a za ich pomocą można zwalczyć wiele przykrych dolegliwości. Lecznicze kąpiele to jedna z najstarszych na świecie metod dbania o swe zdrowie. Jakie kąpiele mogą przynieść ulgę? Jakie dodatki można zastosować w wybranych problemach?

Zimna i ciepła woda, stosowane naprzemiennie, mogą dać wspaniałe rezultaty. Takie kąpiele nie tylko świetnie wpływają na skórę, ale są też doskonałym sposobem na pobudzenie krążenia. W ten sposób można też uporać się ze stanami zapalnymi oraz pobudzić narządy wewnętrzne do lepszej pracy.

Kąpiele lecznicze mogą też okazać się wspaniałą metodą na problemy związane ze skórą. W przypadku swędzenia można zastosować takie dodatki do kąpieli, jak soda oczyszczona, ocet winny czy też mąka owsiana.

Kąpiele są też chętnie stosowane w przypadku nadwyrężenia mięśni. Tu szczególnie cennym dodatkiem jest kąpiel w wodzie z dodatkiem gorzkiej soli, dzięki której obrzęki znacznie się zmniejszają. Na dobry sen oraz na rozluźnienie pomocna może się okazać kąpiel z zastosowaniem odpowiednich olejków eterycznych.

Lawenda oraz majeranek świetnie sprawdzają się w walce z bezsennością, a lawenda i bergamotka pozwalają na szybkie i skuteczne rozluźnienie się. Mięta pieprzowa oraz rozmaryn są z kolei olejkami, które świetnie sprawdzą się w kąpieli mającej szybko usunąć objawy zmęczenia.