Mikrodermabrazja

Zabiegi pielęgnacyjne skóry stały się, w ostatnich latach źródłem, przynoszącym ogromne zyski dla przemysłu kosmetycznego w Ameryce i na całym świecie. Istnieją rozmaite metody leczenia. Ostatnio dużą popularnością wśród klientek salonów kosmetycznych cieszy się mikrodermabrazja.

Co to jest mikrodermabrazja?

Technikę dermabrazji mikrokrystalicznej opracował 20 lat temu włoski inżynier Florence Mattioli. Początkowo wykorzystywana wyłącznie w gabinetach dermatologicznych, technika ta stopniowo zaczęła zdobywać popularność w salonach kosmetycznych. Dermabrazja diamentowa to bezinwazyjny zabieg wygładzania skóry przy użyciu sterylnych ostrzy diamentowych, które ścierają wierzchnią warstwę skóry. Znany jest również jako microderm. Procedura, polega na usuwaniu warstwy ziarnistej (stratum corneum), w której gromadzą się ziarnistości keratochialiny, odpowiadające za złuszczanie się naskórka.Usunięty naskórek jest następnie zasysany przez specjalną głowicę maszyny.

Popularność tej metody polega głównie na tym, że jest ona bezbolesna i nie powoduje urazów mechanicznych skóry. Zabieg przeprowadza się zwłaszcza po sezonie letnim, kiedy skóra była zbyt często eksponowana na promieniowanie słoneczne (co w rezultacie obfituje wszelakimi przebarwieniami i plamami posłonecznymi). Mikrodermabrazja regularnie i dość często stosowana spłyca blizny potrądzikowe i zmarszczki mimiczne.

Nie należy mylić mikrodermabrazji z dermabrazją. Ta druga metoda jest typowo medyczna. To inwazyjna technika ścierająca powierzchowną warstwę skóry, także przy użyciu lasera (ostatnio stał się najbardziej preferowanym wyborem wśród lekarzy i pacjentów,ponieważ jest to metoda najmniej bolesna).Dermabrazja jest bardzo bolesną techniką i wymaga znieczulenia. Jest przeznaczona dla osób, które cierpią na poważne problemy z cerą (zaawansowane odmiany trądziku, silne przebarwienia polekowe i posłoneczne, głębokie blizny).

Umiarkowane użycie dermabrazji diamentowej w połączeniu z kosmetykami przenikającymi głęboko przez naskórek do warstwy skóry właściwej pomaga uzupełnić poziom naturalnych składników odżywczych, przywrócić aktywność skóry i ją wzmocnić. Skóra po zabiegu dermabrazji mikrokrystalicznej jest zazwyczaj zdrowa, lśniąca i piękna.Najbardziej podstawowy typ mikrodermabrazji to stosowanie przeznaczonych do tego celu kremów.

Zawierają one zazwyczaj kryształki tlenku glinu, wspomagające przy użyciu masażu ścieranie naskórka. Każda z firm kosmetycznych oferuje szeroką gamę substancji czynnych, specjalnych składników wspomagających procesy naprawy naskórka. Istnieje kilka marek takich preparatów: Vichy (Normaderm),AA Oceanic, Dax Cosmetics(Vulcanic Mat-Szafirowy peeling), Soraya(Artist Care ART CELL), Mary Kay (TimeWise), Eris, IsisPharma (Glyco-A- peeling kosmetyczny z 12% kwasem glikolowym) .