Kosmetyki na skóry wybryki

Nie dostaniesz ich w sklepie czy drogerii. Dermokosmetyki (kosmoceutyki) są przeznaczone dla osób mających poważne problemy ze swoją cerą np. z trądzikiem albo u osób, u których kłopoty ze skórą pojawiły się w trakcie choroby (tj. cukrzyca, łuszczyca). Mają one działanie zbliżone do leków, a ich receptury powstają z myślą o określonych dolegliwościach.

Kosmoceutyki gromadzą w swoim składzie np. skoncentrowane witaminy B5 i B6, które polecane są dla osób w trakcie chemioterapii ( podczas wieloletnich obserwacji dowiedziono, że dzięki tej grupie witamin przesuszona lekami i nadwrażliwa skóra nie traci jędrności i jest odżywiona). Zbawienny jest również w podobnym przypadku kwas foliowy. W dermokosmetykach znajdują się również nanocząsteczki srebra o silnym przeciwbakteryjnym działaniu, zwłaszcza w preparatach przeznaczonych dla diabetyków. Oto kilka z propozycji firm kosmetycznych, które stworzyły szczególne serie kosmetyczne w zależności od schorzenia skóry.

Trądzik:
-świetną linię proponuje firma AA Oceanic- to rewelacyjna maseczka antybakteryjna zawierająca zieloną glinką wraz z kompleksem witamin z grupy B, oraz krem antybakteryjny;  – seria kosmetyków Normaderm z Vichy;
– firma PlanteSystem proponuje doskonałą wodę micelarną Aknorm.
Przy trądziku różowatym pojawiającym się często u osób po 30 roku życia polecam produkty od Isis Pharma z serii Ruboril oraz fantastyczną wodę micelarną od PlanteSystem- RosaKalm.

Na problemy skóry atopowej:
– firma A-Derma poleca krem do twarzy i ciała Exomega;
– od La Roche-Posay dostaniemy emulsję do ciała Atopiclair czy też balsam Lipikar;
– Avene proponuje świetny żel oczyszczający Tixera- dosyć drogi, ale przynoszący pożądane rezultaty przy systematycznym stosowaniu.

Dla diabetyków stworzono szczególne preparaty do pielęgnacji skóry po wystąpieniu objawów tzw. stopy cukrzycowej. Seria od Eucerin, czy też propozycja od Clareny zawierająca kremy do stóp ze srebrem koloidalnym ( Peclavus podolog) pomogą przy tego typu problemach.

Przy łuszczycy polecam olejek do kąpieli Omega Eucerin oraz produkty z linii Ichtilium firmy Pharmaceris ( żel do mycia skóry głowy i ciała, krem natłuszczająco- łagodzący do twarzy i kojąco- natłuszczający balsam do ciała).