Hartuj się! Terapia lodem

Pierwsze nowoczesne urządzenie do krioterapii zawdzięcza świat Japończykom-zademonstrowali je w latach siedemdziesiątych. Później podobne urządzenie stworzyli Niemcy. Jednak prawdziwymi specjalistami od krioterapii są Polacy! We Wrocławiu w Katedrze Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego skonstruowali drugą co do wielkości kriokomorę Europy i trzecią świata.

Obecnie krioterapię wykorzystuję się w:

– rehabilitacji ruchowej

– dermatologii

– ginekologii

– okulistyce

– onkologii

– kosmetologii

Po co odwiedzać kriokomorę?

Zabiegi te doskonale hartują organizm, zmniejszają dolegliwości bólowe, rozluźniają mięśnie, spalają tkankę tłuszczową, ujędrniają i dotleniają skórę, poprawiają nastrój (pomocne w walce z depresją i nerwicami, bezsennością). Organizm reaguje na ekstremalne temperatury całkowitą mobilizacją. Przechodzi kilka istotnych faz. Początkowo naczynia krwionośne zwężają się, przepływ krwi ulega spowolnieniu, a metabolizm obniżeniu.

Organizm przyjmuje postawę obronną przed zimnem, podejmując intensywną pracę. Następnie dochodzi do szoku termicznego, podczas którego czterokrotnie mocniej niż normalnie rozszerzają się naczynia krwionośne. Krew i limfa krąży żywiej, pobudzone zostają procesy odżywiania i dotleniania najgłębiej położonych tkanek. Polepsza się ukrwienie narządów wewnętrznych, zmniejszają się radykalnie obrzęki, wraz z usunięciem zastoin limfatycznych, poprawie ulega metabolizm, dzięki detoksykacji organizmu.

Zimno działa na organizm jak kuracja anti- aging ( poprawa ukrwienia skóry, ujędrnienia i dotlenienia)

Pomaga walczyć również z cellulitem (zwłaszcza w połączeniu z pneumatycznym masażem uciskowym).

Nieodzowna jest konsultacja z lekarzem. Konieczne jest to przy określaniu przeciwwskazań tj. problemy krążeniem, z sercem, niedoczynność tarczycy, choroby nowotworowe, pękające, słabe naczynka.

Nowoczesne komory często składają się z trzech pomieszczeń połączonych ze sobą- hartowanie organizmu przed zimnem. W pierwszym pomieszczeniu temperatura wynosi
-10? C, w drugim -60? C, w trzecim osiąga już -110?C (nawet 160?C). Aby metoda przyniosła korzyści po zabiegu niezbędny jest wysiłek fizyczny.