Dobry pedicure i jego wykonanie

pedicure1Piękne stopy na pewno są ozdobą, przede wszystkim w porze letniej. Dlatego warto poświęcić nieco czasu na odpowiednio wykonany pedicure. Przy takiej pielęgnacji stopy z pewnością odwdzięczą się nam pięknym i atrakcyjnym wyglądem.

Takie zabiegi możemy wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak też w zaciszu własnego domu. Wystarczy odrobina chęci i wolnego czasu aby w kilku krokach doprowadzić swoje stopy do idealnego wyglądu. Średnio cały proces przeprowadzania pedicure trwa około trzydziestu pięciu do czterdziestu minut.

Należy pamiętać o tym że przy każdorazowym wykonywaniu tego zabiegu powinno się wymoczyć stopy, usunąć wszelki zgrubiały naskórek oraz stary lakier z paznokci, a dopiero potem można przejść do działania, czyli malowania paznokci świeżą warstwą lakieru. Stopy są tą częścią naszego ciała, która nie niszczy się tak szybko i nie jest utrzymywana tak bardzo jak ręce, więc lakier z paznokci u stóp nie odpryskuje tak szybko więc nie musimy malować ich co tydzień. Wystarczy tylko na bieżąco dbać o całkowity wygląd stóp a na pewno będziemy wyglądać pięknie.